Trend Bir Saça Sahip Olmanın İpuçları: Dizi Saç Modelleri

Hayatımızda önemli bir yer edinen tv dizilerinin günümüz moda akımlarına yön vermede ne kadar etkili olduğunu düşündünüz mü? Aşk-ı Memnu’yu duymayanınız kalmamıştır herhalde, peki diziyle birlikte satışa sunulan üç gün kalıcı Behlül ve Bihter parfümlerini hatırlıyor musunuz? Ya da Karadayı dizisiyle birlikte ortaya çıkan Feride modeli saç tokalarını. Diziler öyle ya da böyle hayatımızın bir yerinden hayat yolculuğumuzda bizlere eşlik ediyor, kaçınılmaz ya da kaçmak istemediğimiz bir şekilde. Peki, hayatımıza bu kadar girmiş diziler biz kadınların vazgeçilmezi, en önemli aksesuarı saç modasına nasıl yön veriyor?

Gelin isterseniz şu bizi uzaklara götüren, kimi zaman gözlerimizi yaşartan, kimi zaman kabuk bağlamış yaramızı kaşıyan, bizlerden bir parçayı beyaz cama yansıtan kadın karakterlerinin saç modellerini ya da kısacası 2016 sonbahar saç trendlerini bir inceleyelim.

Kiralık Aşk

İlk olarak biz kadınların rüyasını yaşayan Kiralık Aşk dizisinin kadın karakteri Defne’yi ele alalım. Adı Elçin Sangu olan sırtına kadar uzanan kızıl saçlı güzelimiz Defne, hikayesi boyunca pek çok farklı saç modeliyle evlerimize konuk oldu. Bunlardan en çok kullanılanları şöyle bir elden geçirecek olursak, ilk olarak tost modeliyle başlayalım. Defne özel bir maşayla yapılan tost modelini kullanarak saçlarına kabarık bir görünüm kazandırmış. Ben bu modeli kendisine pek yakıştıramadım ama istenilen asi ve tatlı kadın imajını yakalıyor. İkinci olarak benim favorim ve şu ara pek çok dizide de kullanılan su dalgası modeliyle bizleri karşılıyor Elçin Sangu. Kızıl saçları su dalgasıyla hacim ve ışık kazanmış kıyafetleriyle birlikte çok şık duruyor. Üçüncü olarak da evimizde düzleştiriciyle kolaylıkla yapabileceğimiz düz saçlarla karşımıza çıkıyor. Düz saç tercihi de kâğıt gibi olanlardan değil, düz fönü içe ve dışa doğru çekilmiş saçlar öne atılıp hafif dağıtılarak doğal, uğraşılmamış gibi bir tarz yakalamış.

Hayat Şarkısı

Sevdiğimiz karakterlerden bir diğeri de Hayat Şarkısı dizisinin Hülya karakteri Burcu Biricik. Hülya yaşadığı hikâye ile tek başına roman olacak bir karakter olmasına karşın saç modeli hikâyesi kadar farklı değil. Neredeyse tüm dizi boyunca aynı saç modeli ile bizlerin karşısına çıkan Burcu Biricik’in su dalgası omuz hizasında sarı saçları karakterini güçlendirmiş. Bu sezon ve önümüzdeki sezon da trendini koruyacak omuz hizası küt saçlar su dalgası, dağınık topuz gibi birçok modelle klasik ve modern aslan yelesi trendini yakalıyor.

Poyraz Karayel

Üçüncü olarak inceleyeceğimiz dizi karakteri Poyraz Karayel’in Ayşegül’ü Burçin Terzioğlu. Ayşegül göğüs hizasındaki uzun kumral gölgeli saçlarıyla karşımıza çıkıyor. Kendisi zaman zaman kıvırcık saç modelini kullansa da genel olarak su dalgası modeliyle ekran karşısına çıkmayı tercih ediyor. Genel olarak küçük dalgaları tercih ettiği için saçı yapılmış gibi duruyor. Daha doğal bir duruş için iri bukleleri dağıtabilir.

Reytingi yüksek gönlümüzde taht kurmuş popüler dizi karakterlerine mercek tuttuğumuzda 2016 sonbahar dizilerine hakim olan saç modelinin su dalgası olduğunu söyleyebiliriz. Peki sizin en yakıştırdığınız karakter hangisi?

Related Posts

Discussion about this post

Bir Yorum Yazın