TEK PARÇA 10 KOMBİN

Merhaba;

MODA! TARZ! ŞIK! TREND!  Modayla yatıp modayla kalkar olduk bu günlerde. Çeşitli moda programları televizyon ekranlarında almış başını gidiyor. Her gün duyduğumuz yeni şeyler ve  kafamızda deli sorular farklı mekanlarda dolaşıyoruz. Tanıştığımız kişileri kıyafetiyle ağırlıyor, kah beğeniyor, kah eleştiriyoruz. Peki biz doğru giyinmek nedir biliyor muyuz? Tarz ve stil sahibi kelimelerinin içini yeterince doldurabiliyor muyuz?

Ya da

Tarz olmak veya şık olmak için kocaman bir gardroba mı ihtiyacımız var? Çeşit çeşit kıyafetlere? Pahalı ve markalı parçalara? Bizi tarz yada stil sahibi yapan bu öğeler mi?

Yoksa ihtiyacımız olan sadece biraz zevk ve zeka  mı ?

Gelin size kendi fikirlerim ışığında birkaç ipucu vereyim;

Tarz yerine göre giyinmektir. Herkesin giydiğini modadan sayıp üstüne geçirmemektir tarz. Kendi modasını kendisi yaratmaktır. Spor bir parçayı klasik bir parçayla kombinlemek ve bunu doğru aksesuarlarla tamamlamaktır.

Tarzınızı oluşturmak için öncelikle dolabınızda bulunması gerekenler listesi yapın. Bunları yaparken mesleğinizi, yaşınızı, sosyal statünüzü, arkadaş çevrenizi ve zevklerinizi göz ardı etmeyin, lakin bu öğeler şüphesiz sizin tarzınızı belirlemede en önemli ölçütler arasındadır. Kendinize kurtarıcı öğeler belirleyin, ‘must have’ parçalarınız olsun ve bu parçaları doğru eşleştirmelerle vazgeçilmezleriniz haline getirin.

Gelin tek parçayla 10 kombin nasıl yapılır bir göz atalım;

Beyaz pantolon klasiğinden örneklendirmelerimize başlayalım.

  1. Beyaz pantolon hem kış hemde yaz ayı için trend ve kurtarıcı bir parça aslında. Örneğin beyaz pantolonunuzu haki rengi kalın örme bir kazakla giyerseniz hafta sonu şıklığınızı tamamlamış olursunuz.

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (1)

2.Beyaz pantolonunuzu yine beyaz bir bluzla tamamlayarak hem ‘white to white’ trendine uymuş olur hem de asil bir görüntü elde edebilirsiniz. Beyaz pantolon kot gömlek kombinini iki değişik şekilde yaparak hem spor hem de şık bir tarz yaratabilirsiniz.

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (2)

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (3)

 

3.Ya da rahat bir  ayakkabı giyerek spor bir görünüm elde ederken  arkadaşlarınızla buluşmak  ya da alışverişe gitmek için uygun bir görüntü elde edebilirsiniz.

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (5)

4.Veya topuklu bir ayakkabıyla zarif bir görünüm elde ederek davet edildiğiniz home party’nin en trend kızı siz olabilirsiniz.

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (4)

5.Aman ha beyaz pantolon deri ceket kombinin unutmayın! Ne kadarda tarz bir görüntü değil mi ?

 

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (8)

6.İsterseniz ceketinizin yakasına birde kürk ekleyerek kış aylarına uygun bir kombin oluşturabilirsiniz.

Olivia-Palermo-tossed-fur-vest-over-her-colorblock-sweater
7.Eğer yaz aylarında iseniz ve fresh bir görüntü elde etmek istiyorsanız, pantolonunuzu çiçekli vintage bir gömlekle giyerek yazın güneş ışığını üzerinize çekebilirsiniz. Altına parmak arası bir sandalet ya da düz bir babet giymeyi unutmayın!

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (12)

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (10)
8.’Black and white’ trendini ve siyah-beyaz uyumunu bilmeyeniniz yoktur, ne kadar asil bir görüntü oluşturduğunu da, değil mi ?

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (11)

9.Hafta içi ofiste toplantınız mı var ? Çok resmi giyinmek istemiyorsunuz çünkü sonrasında arkadaşlarınızla buluşacaksınız, o zaman beyaz pantolon üzeri soft renk bir bluz  ve iddialı bir blazer ceket tüm gününüzün kurtarıcısı olacak ve yine şık bir görüntü elde etmiş olacaksınız.
beyaz_pantolon_kombinleri_1 (13)

10.Traditional bir tarzınız varsa ya da etnik kıyafetleri seviyorsanız, pantolonunuzun üzerine etnik bir bluz giyerek, çarpıcı ve değişik bir tarz elde edebilirsiniz.

beyaz_pantolon_kombinleri_1 (14)

Evet kızlar hala dolabınızda beyaz bir pantolonunuz yok mu?

Konuk Yazar : Gözde KÖKEL

Related Posts

Discussion about this post

Bir Yorum Yazın