Benim Sonbahar / Kış Stilim

Merhabalar,
Moda, giyinme, güzel olmak ya da daha doğru bir söylemle kendini güzel ve mutlu hissetmek bence harika şeyler. Ancak moda kavramı bana göre ‘bu yılın modası budur’ şeklinde kesin ve net bir kavram olamaz. Ben kendi giyim tarzımda ve alışverişimde; olabildiğince, yakıştığı sürece trendleri takip ediyorum ama burdaki kilit nokta ‘yakıştığı sürece’ olması bence. Bu yüzden hepimiz moda olan şeyi biraz değiştirip kendi yorumlarımızı katıp başka şeylerle harmanlayıp özelleştirebiliriz ve çok daha hoş bir görüntü elde edebiliriz diye düşünüyorum.

Özel hayatımda hastanede hekim olarak çalışıyorum ve çok vaktim olmasada elimden geldiğince güzel giyinmeye yeni gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum ve bu yoğun iş tempomda internet alışverişi benim için kurtarıcı oluyor. Bu yazımda da size 2016 / 2017 sonbahar-kış için benim sevdiğim bazı nacizane önerilerde bulunacağım.

Yırtık pantolon, jean modası geçen yıldan gelen ancak hala devam eden benim de çok sevdiğim bir tarz. Gerek skinny olsun gerekse boyfriend tarzı olsun bence harika duruyorlar. Bir de bu sene yeni trendimiz momjean var ki adeta geçmişle günümüzü harmanlayıp harika bir görüntü ortaya çıkaran bir model. ben boyfiend ve skinny pantolonlarımı gündüz alışveriş ya da rahat olmam gereken bir etkinliğe katılırken spor ayakkabılarımla kombinliyorum ancak akşam yemek veya şık bir organizasyonda giymek istediğimde ise topuklu bootielerimle ya da stilettoyla kombinliyorum ki bu zıtlık benim çok hoşuma gidiyor. Yırtık ya da boyfriend pantolonun salaşlığı ve asi tarzıyla stilettonun veya topuklu ayakkabının şıklığı ve nazikliği harika bir zıtlığın güzelliği…

15328394_10154427173068277_1978903831_n

Ah bir de yüksel bel pantolon üstüne hafif kısa bluzlar gömlekler var ki bu yıl bayılıyorum. Düşük bel pantolon üstüne kısa bluzlar, büstiyerler eskilerde de kullanılan tarzlardı ancak bana bütün göbek kısmının açıkta olması çok estetik gelmiyordu. Ancak şuan yüksek bel pantolonun üstüne kullanılan kısa bluz veya büstiyerler çok hoş bir görünüm elde ediyor.

 

Biraz da sonbaharda yaptığım seçimlerden bahsetmek istiyorum. Sonbahar çok çok sevdiğim ve çok romantik bir mevsim. ve tabii ki sonbahar kombinlerini de çok seviyorum. Ben özellikle elbise ve eteklerle giydiğim desenli ya da desensiz ince coraplarımı bot ya da çizmelerimle kombinlemeyi çok seviyorum. Bot ya da çizmenin üstünde tenin renginin gözükmesi çok hoşuma giden bir görüntü ancak kışın soğukluğundan bunu pek yapamadığım için sonbahar bu kombin için ideal.Bu kombinimin üstüne de bu yılın trendi uzun ince kumaş kabanları tercih ediyorum. Ya da pançolarla da harika durabiliyor bazı kombinlerde.

15320333_10154427172203277_1857822233_n

Bu yazımda aklıma gelen benim giymekten hoşlandığım bazı detayları paylaşmak istedim umarım bir yerlerde işinize yarar bu ufak öneriler. Başka yazılarda daha detaylı incelemeler yapmak dileğiyle.

Sosyal medya hesaplarımda; bitmeyen çalışma ve sınavların içinde olduğum, uzun bir süre uzmanlığa hazırlandığım için çok aktif olamadım ama bundan sonra daha aktif bir şekilde dönüyorum inşallah.
Beni takip etmek isterseniz;

instagram: @edasicakbas
snapchat: @edasicakbas

Konuk Yazar: Diş Hekimi Eda Sıcakbaş Sarı

Related Posts

4 Discussion to this post

  1. CEYDA SICAKBAS dedi ki:

    oooo harikaaa

  2. nilgün dedi ki:

    güzel bir yazı olmus tebrikler

  3. Size katiliyorum mida takip edilmeli ama her moda olan giyilmemeli yakisan giyilmeli 👍 ama bence en guzel mevsim yaz ☺🌞

  4. esin dedi ki:

    içten ve güzel bir yazı olmus. yazılarınızın devamını bekliyoruz 🙂

Bir Yorum Yazın